Drodzy Rodzice!

Już jutro zawita w naszych kalendarzach marzec,a razem z nim wyczekiwana wiosna

i dużo atrakcji w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami na marzec!

Dentysta Zdjęcia - darmowe pobieranie na Freepik

06.03- DZIEŃ DENTYSTY w grupie "Świerszczyki" 

Najstarsze przedszkolaki dowiedzą się szczegółów związanych z zawodem oraz jak prawidłowo dbać o ząbki i higienę jamy ustnej, aby przeciwdziałać próchnicy. 

Jak składać życzenia na Dzień Kobiet? Pomysły - Dzień Dobry TVN

08.03.-  Dzień Kobiet w każdej z grup. 

W tym dniu swoje święto będą miały dziewczynki, którym chłopcy wręczą drobne upominki. 

Będziemy bawić się przy znanych przebojach muzycznych. To wyjatkowy dzień, w którym każda dziewczynka poczuje się jak "Mała Miss". 

Jak sadzić cebulę na szczypiorek w doniczce?

13.03- 17.03.-  Zielony Tydzień w każdej z grup. 

Założymy w salach zielone kąciki, w których spróbujemy zasadzić zdrowe warzywa, kiełki (słonecznika, brokuła, rzeżuchy), a wszystko po to, by poznać od podstaw hodowlę zdrowej żywności. Dzieci będą zobowiązane dbać o uprawę warzyw, tak, aby wiosną kosztować ich zdrowych witamin. Postaramy się zasadzić paprykę, pomidorki, dynię, cukinię, ale także zdrowe zioła, m.in koperek, pietruszkę. Ponadto chcielibyśmy, aby w naszym kąciku wiosennych upraw pojawiły się kwiatki. Na zakończenie zielonego tygodnia, w związku z tym, że 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, przeprowadzimy doświadczenia i zabawy badawcze związane z wodą, która tak bardzo potrzebna jest do uprawy roślin , ale nie tylko. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, co to jest obieg wody w przyrodzie, jak oszczędzać wodę i dlaczego jest to ważne dla naszego środowiska. 

 Pierwszy Dzień Wiosny - Przedszkole nr 84 Bursztynowy Domek

21.03.- Powitanie Wiosny

W tym dniu wszystkie przedszkolaki poznają tradycje i zwyczaje związane z powitaniem Wiosny. Udamy się na spacer, podczas którego pożegnamy zimę i powitamy wiosnę. 

 

30.03- przedstawienie pt. "Zajączek Bączek" godz. 9:00

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dzieci będą mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Qfer. Przedstawienie opowiada o Zajączku, który chce być do czegoś potrzebny, ale nie bardzo mu to wychodzi…
Jest to bardzo zabawna, ale też wzruszająca opowieść z pięknymi autorskimi piosenkami, które dzieci, oglądając przedstawienie, mogą śpiewać i powtarzać razem z aktorami.
Babeczki Zdjęcia - darmowe pobieranie na Freepik

30.03- Dzień Muffinka w grupie "Żuczki" oraz "Świerszczyki" 

Tego dnia atrakcji ciąg dalszy. Z okazji Światowego Dnia Muffinka, Dzieci dowiedzą się, jakie są rodzaje muffinków, skąd pochodzi ta nazwa, ale przede wszystkim, co jest potrzebne do wykonania babeczek. Oczywiście postaramy się samodzielnie wykonać słodkie wypieki. Będzie pyyyysznie :p