DRODZY RODZICE!!

Zawitał do nas marzec ! W tym  miesiącu czeka na naszych Przedszkolaków wiele ciekawych wydarzeń!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami! 

Jogurt Mleko Warzywa - Darmowe zdjęcie na Pixabay - Pixabay

04.03- 08.03- zajęcia pod hasłem "Zdrowy tydzień"

W tym tygodniu na nasze przedszkolaki czeka mnóstwo ciekawych zajęć oraz informacji dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej, zdrowego odżywiania wzbogaconego w produkty mleczne, dużej dawki ruchu- niezbędnego do prawidłowego rozwoju dzieci, umiejętnego  korzystania z urządzeń cyfrowych i internetu oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowy harmonogram na ten tydzień zanieszczone będą na tablicy przy drzwiach wejściowych przedszkola, a poniżej kilka informacji wprowadzających w tematykę:  

04.03- "Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy".

W tym dniu Dzieci nauczą się, jak dbać o prawidłową higienę ząbków. Główną atrakcją, w tym dniu, będzie spacer do pobliskiego gabinetu stomatologicznego "Flow Dent". Dzieci poznają pracę stomatologa, będą mogły obejrzec gabinet oraz potrzebne akcesoria ale przede wszystkim wezmą udział w przeglądzie swoich ząbków. 

05.03- " Kubek mleka to zdrowia rzeka".

Przekażemy Dzieciom informację na temat prawidłowego odżywiania , które jest wspierane nabiałem. Dzieci dowiedzą się, jakie znaczenie dla zdrowia ma spożywanie mleka i produktów mlecznych. Samodzielnie przygotujemy zdrowy, mleczno- owocowy koktajl. 

06.03- "Bezpieczni w sieci"

Zależy nam bardzo, na przekazaniu Dzieciom wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Coraz częściej zdarza się, że nasze pociechy trzymają w ręku tablety bądź telefony, dlatego uważamy, aby poszerzać wiedzę na ten temat, oczywiście we współpracy z Rodzicami. Dzieci poznają pozytywne strony jak i negatywne korzystania z urządzeń multimedialnych, wysłuchają opowiadania edukacyjnego. 

07.03- "Każdy wie, że ruch to zdrowie"

Bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywa sprawność ruchowa. Wskazują na to najnowsze badania ale także w prosty i kolorowy sposób obrazuje to piramida zdrowia, gdzie największy jej obszar zajmuje sport. W tym dniu szczególną uwagę zwrócimy na ruch i aktywność dzieci, gdzie poćwiczymy razem z interaktywnym programem Fit School. 

08.03- " Akcję podejmujesz- życie ratujesz"

Hasło sugeruje, zachęcanie do udzielania pomocy potrzebującym w nagłych wypadkach. W tym dniu Dzieci obejrzą film edukacyjny o pierwszej pomocy, ale także wezmą udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu, który zaprezentują Ratownicy z Trójmiejskiej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej. Dzieci poznają zawód ratownika, niezbędne akcesoria i wyposażenie apteczki.

06.03- godz. 9:00 - spektakl w wykonaniu "Teatr lokomotywa" pt. "Jaś i Małgosia" .

Niezwykła opowieść w innym wydaniu,  to opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy, wcale niestrasznej Babci Jadze i jej wiernym, śmiesznym kocie. Zakończenie zaskoczy niejednego małego widza... Czekamy z niecierpliwością. 

Dekoracja napis: DZIEŃ KOBIET (DUŻE WYCIĘTE LITERY + KWIATKI)

08.03- Dzień Kobiet w przedszkolu.

W piątek na nasze dziewczynki czekają same przyjemności i niespodzianki. Stworzymy w przedszkolu "domowe spa",  "salon piękności" , a także chłopcy obdarują dziewczynki drobiazgami. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany dzień dla naszych dziewczynek. 

Instytut Pamięci Narodowej Logo IPN - PCK Kraków // Polski Czerwony Krzyż w  Krakowie - Oficjalny Serwis

13.03- godz. 9:30 Zajęcia prowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej

Zajęcia zostaną przeprowadzone dla młodszych przedszkolaków oraz dla starszych w dwóch różnych tematykach. "Pływające ZOO"- zajęcia przeznaczone dla maluszków. gdzie Dzieci dowiedzą się historii o zwierzętach na "Darze Pomorza" i wspólnymi siłami zrobimy karty pop-up, marynarskie czapki oraz wyścigi żółwi. Zajęcia dla starszych Dzieci pt. ""Zwierzęca Brygada" , w których poznają maskotki-zwierzęta, które służyły z polskimi żołnierzami w czasie II wojny światowej, będą ciekawe kolorowanki i również wykonamy karty pop-up.

Święto Matematyki | Szkoła Podstawowa nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim im.  Trybunału Koronnego

14.03 - Dzień matematyki w grupie starszaków

Świerszczyki bardzo lubią zabawy matematyczne, więc postanowiliśmy uczcić właśnie ten dzień. Będziemy doświadczać nowych, matematycznych rzeczy, które, mamy nadzieję, również zaciekawią Dzieci :) 

Prosty sposób na domowe kiełki – stwórz swój zielony ogródek - Blog  AgataBerry.pl

18.03-22.03- "Zielony tydzień"

Jak co roku, planujemy razem z przedszkolakami sadzenie roślin i kwiatów, warzyw oraz nasion na kiełki. Również tym razem chcemy wzbogacić Dzieci o wiedzę przyrodniczą w tym zakresie. Będziemy prowadzić obserwacje i dbać o nasze plony w salach. W tym tygodniu przywitamy również Panią Wiosnę. 

Pierwszy Dzień wiosny w przedszkolu w Kaliszu : Zespół Kształcenia i  Wychowania w Dziemianach

21.03- Pierwszy Dzień Wiosny

Uczcimy spacerem wokół przedszkola wraz z transparentami i orkiestrą. Liczymy na coraz cieplejsze dni i już nie możemy doczekać się wiosennej pogody. W tym dniu zorganizujemy również Wiosenny Festiwal pod hasłem "Witamy wiosnę z mamą i tatą". O szczegółach poinformujemy wkrótce. 

22.03.2022 r. Światowy Dzień Wody - SP2 Myślibórz

22.03- Dzień wody w grupie "Żuczki" 

Dzieci poznają wędrówkę kropelki wody, dowiedzą się jak powstaje deszcz oraz wezmą udział w zabawach badawczych z użyciem wody.