Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok, a z nim nowe propozycje na styczeń w naszym przedszkolu

Zapraszamy do zapoznania się z planem

Security guard stock vector. Illustration of character - 90118406

W dn. 09.01-13.01 każda z grup będzie realizować tzw. "NIEBIESKI TYDZIEŃ", podczas którego przedszkolaki będą zdobywać i utrwalać wiedzę przede wszystkim na temat bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. 

09.01.- Tego dnia będziemy bawić się w mini miasteczku drogowym z wykorzystaniem elementów zestawu Autochodzik. Dzieci będą wcielaly się w rolę pieszego, kierowcy i policjanta.. Będziemy utrwalać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

10.01. -W tym dniu odwiedzi nas strażak z psem Riko ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej OSP Gdańsk. Dzieci dowiedzą się na czym polega praca psa ratownika oraz jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym psem.

12.01. -Tego dnia spotkamy się z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Będziemy rozmawiać o  tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Dzieci poznają numery alarmowe i dowiedzą się, jak wezwać pomoc w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu. Będziemy rozmawiać o bezpiecznych zabawach zimą.

Pierwsza pomoc dla dzieci i młodzieży - Fundacja Edures

13.01. -Warsztaty dotyczące Pierwszej Pomocy poprowadzone w każdej grupie po 45 minut przez Fundację "Sport i Zabawa" (koszt 750 zł), gdzie przedszkolaki poznają podstawy udzielania pomocy osobie potrzebujące wsparcia w nagłym wypadku. 

Wierszyk na Dzień Pizzy dla dzieci do pobrania i wydruku

17. 01 - „DZIEŃ PIZZY” - Grupa "Świerszczyki" przygotuje samodzielnie pizzę. 

Wierszyk: Święto Babci i Dziadka - wierszyk dla przedszkolaków do pobrania

20.01.- Dzień Babci i Dziadka w każdej z grup. O konkretnych godzinach w poszczególnych grupach poinformujemy wkrótce. 

Rola i zadania Straży Miejskiej” | Straż Miejska w Ożarowie Mazowieckim

26.01. -Spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Gdańsku. Temat spotkania to: „Bezpieczne dzieciństwo”. 

LEGO DUPLO 10865 Wyjątkowe Budowle - ceny i opinie - Ceneo.pl

27.01- Dzień Lego w grupie "Żuczki".  Dzieci poznają różne rodzaje Lego. Będziemy brać udział w zabawach matematycznych z wykorzystaniem Lego, zabawach z kodowaniem , stworzymy samodzielnie labirynt z Lego na dużej planszy. 

VIGA PUZZLE DREWNIANE DOPASUJ OBRAZEK UKŁADANKA

27. 01- „DZIEŃ ŁAMIGŁÓWKI I SKŁADANKI” w grupie "Świerszczyki". Przedszkolaki podczas zajęć będą rozwiązywać różne łamigłówki i świetnie się bawić.