Drodzy Rodzice!

Zawitał do nas kwiecień. W związku z tym mamy nowe propozycje na ten miesiąc.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi  informacjami. 

Teatr „Blaszany Bębenek" - MGBP w Poniatowej

03.04 godz. 9:00

„Pippi Langstrumpf ” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek, który zaprezentuje dzieciom nowe przygody Pippi Langstrumpf. Aktorzy w wesoły sposób przedstawią przygody małej Pipi podróżującej po świecie, zapraszając do tej niesamowitej podróży wszystkich przedszkolaków.

Straż Miejska - Gdańsk - 6575466933 - oficjalne archiwum Allegro

04.04- „Bezpieczne dzieciństwo”- Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się,  na czym polega praca funkcjonariuszy Straży Miejskiej, w jakich okolicznościach należy wzywać  Straż Miejską oraz poznają elementy ich umundurowania. Dzieci poznają też zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia płynącego ze świata ludzi  i zwierząt.

05.04- Spotkanie ze Strażą Miejską i psem.

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się,  na jakie zagrożenie mogą być narażone ze strony psa oraz w jaki sposób takich zagrożeń unikać. Będziemy rozmawiać o tym, jak należy postępować z psem, aby spotkanie ze zwierzęciem było bezpieczne.

Oficjalna Flaga Republiki Greckiej Prawidłowe Proporcje I Kolory - Stockowe  grafiki wektorowe i więcej obrazów Flaga Grecji - iStock

08.04-12.04- Tydzień grecki w przedszkolu.

Poznamy ciekawostki na temat Grecji, posmakujemy greckich przysmaków, zatańczymy popularny grecki taniec. Na zakończenie tygodnia odbędzie się konkurs piosenki anglojęzycznej z udziałem rodziców. Więcej szczegółów wkrótce.

Las w słoiku, Duży, Kraina w Szkle, 21 elementów!! - 9640795707 - oficjalne  archiwum Allegro

15.04. - 19.04. Tydzień  o lesie w grupie Żuczki

Dzieci poznają różne rodzaje drzew oraz zwierzęta mieszkające w lesie. Zasadzą w przedszkolnym ogródku roślinkę lub stworzą grupową makietę lasu. Podczas sprzyjającej pogody udadzą się na wiosenny spacer do pobliskiego lasu w celach obserwacyjnych i edukacyjnych.

Światowy Dzień Ziemi - Aktualności

Dzień Ziemi w Żuczkach – 19.04

Dzień Ziemi w Świerszczykach i Mróweczkach – 22.04

W tych dniach dzieci będą uczyły się segregować odpady, dowiedzą się , co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna dla naszej planety.

Kolekcja Książek Wektorowy Obraz Książki - Stockowe grafiki wektorowe i  więcej obrazów Clip Art - Clip Art, Czytać, Część - iStock

22-26.04. Tydzień Książki i praw autorskich w Żuczkach i Świerszczykach

W tym tygodniu Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powstają książki, będziemy rozmawiać o swoich ulubionych książkach, które będzie można przynieść do przedszkola. W związku z tym świętem przedszkolaki odwiedzą pobliską Bibliotekę Miejską w Kokoszkach:

17.04 gr  I godz. 10:00

22,04 gr II godz. 11:00

23.04 gr III godz. 11:00

Teatr Qfer

29.04- godz. 10:30 Teatr Qfer przedstawi dzieciom spektakl pt. „Podwórko Dyzia Piórko”

Dwaj miłośnicy zabaw podwórkowych; Dyzio Piórko i jego kompan Zyzio Blaszka kłócą się, jaką bajkę opowiedzieć dzieciakom z podwórka.Ponieważ Zyziowi nic się nie podoba, Dyzio postanawia sam przedstawić bajkę o „Rzepce”. Będzie potrzebował pomocy dzieci z przedszkola. Zyzio, bojąc się, że nikt nie będzie chciał się z nim kolegować, postanawia pomóc Dyziowi, grając na instrumencie.